Schůzky – Leden 2017

Nově vám přinášíme výpis schůzek oddílu s aktivitami, které jsme na nich dělali.

Oddílová schůzka 9. 1. 2017
Oddílovka 9. 1. 2017 byla pro nás jedna z nejzábavnějších, protože jsme hráli hru, ve které stálo za to se snažit, protože výhra byla lákavá a každou chvíli se o ni mohlo přijít. Hra spočívala v tom, že každý hodil kostkou a komu padla šestka, šel si rychle obléct oblečení, které bylo připraveno na hromadě. Jakmile se oblékl, mohl sníst po kousíčkách čokoládu, ale vidličkou. V čase, kdy se oblékal, se ale házelo dál a každý, kdo by hodil šestku, ho okamžitě vystřídal a tak hrad pokračovala dál. Moc nás to bavilo. O tom se můžete sami přesvědčit ve videu, které najdete níže.
Video:

Oddílová schůzka 16. 1. 2017
Na schůzce, která proběhla 16. 1. 2017, jsme si vyzkoušeli opět hodně věcí. Hlavně to byla hra, při které jsme přepisovali text, který byl na nástěnce na chodbě. Takže jsme běhali sem a tam a snažili si zapamatovat co největší část textu. Velkou obtíží pro nás bylo to, že praváci museli psát levou a leváci zase pravou rukou. To se ukázalo, jako velký problém, protože hodně textů nebylo ani pořádně čitelné. Dále jsme pokračovali skládáním papíru 4x opět s nešikovnou rukou. Ti odvážnější z nás mohli zkusit nejen papír 4x přeložit, ale i si poskládat nějaké origami. Kupodivu se i tací našli a ty jsme potom obdivovali.

Oddílová schůzka 23. 1. 2017
Oddílovka, která proběhla 23. ledna 2017 byla opravdu zajímavá, protože byl pro nás připravený docela těžký úkol, který jsme splnili jenom částečně. Byl to úkol pojmenovat turistické značky, které byly napsané na tabuli. Před tím nám ale Lišák řekl něco o historii turistických značek a o tom, jak moc turistického značení máme v České republice. Dalším úkolem bylo namalování plánku pomocí turistických značek. Po tomto náročném úkolu přišla hra. Hra spočívala v tom, že jeden z nás stál na židli se zavázanýma očima. Zbytek kolem něho bzučel jako čmeláci a snažil se ho dotknout. Ale ten, který stál na židli, se mohl bránit proti útoku novinami. Hra nás moc bavila a těšíme se na další takovou.

Oddílová schůzka 30. 1. 2017
Dne 30. ledna 2017 jsme si udělali speciální oddílovku. Protože nám vlčata uvolnila svou klubovna, přesunuli jsme se k nim. Ten den jsme si zahráli spoustu her a zopakovali jsme si i své znalosti o stromech. Bratr Lišák si pro nás připravil dvě hry se zápalkami. Soutěžili jsme po družinách nejdříve ve shazování krabiček pomocí knoflíků. Poté jsme soutěžili ve skládání sirek hlavičkami k sobě a jejich uložení do krabiček. Na tom by nebylo nic těžkého. Proto to praváci prováděli levou rukou a leváci zase pravou rukou. Na závěr jsme v rámci opakování určovali názvy stromů, podle listů, které nám rozdal Lišák. Bylo to sice velmi těžké, ale všichni jsme to zvládli dobře.
Fotky: http://skauti.smskm.cz/fotogalerie/oddilova-schuzka-30-1-2017/