Schůzky – Listopad 2017

Měsíc listopad byl plný her a poučení. Byly to další čtyři schůzky a dalších 12 originálních her, které si připravili jednotliví členové družin. Pojďme si tedy společně představit to, co jsme ty čtyři týdny dělali.

Oddílová schůzka 6. 11. 2017
První listopadová schůzka probíhala tradičním způsobem. To znamená, že v první části schůzky byly všechny družiny spojené a společně řešili různé organizační věci. V druhé části schůzky jsme se věnovali hrám. Zvláštnost byla ale ta, že si hru pro svou družinu připravil jeden z členů dané družiny. Například družina Kondorů hrála velmi neobvyklou hru. Byla to hra, při které jeden z hráčů stál před ostatními zády a ten říkal různý počet kroků a jejich velikost. Takže se jeden z hráčů mohl pohnout například o pět slepičích. Družina Jestřábů měla naplánovaný fotbal, ale morálka některých členů znemožnila příjemný průběh hry. Jako poslední jsem si nechal družinu Orlů. Ti zvolili klasiku. Kluci si hráli nahoře v podkroví s Nerfkama. Trochu se divím, že je tato hra ještě neomrzela. Ale tak či tak, hra svůj účel splnila. Už se těším, jaké originální hry uvidím na příští schůzce. Takže na viděnou za týden.

Oddílová schůzka 13. 11. 2017
Druhá oddílová schůzka měsíce listopadu nebyla sice nijak speciální, ale přesto jsme se na ní nenudili. V první části schůzky jsme se věnovali opět nějaké organizaci, ale neberu ji za tak důležitou, abych se o ní musel zmiňovat.. Poté jsme se opět rozdělili a hráli různé hry. Kondoři opět hráli originální hru. Byla to upravená honička, kdy chycený zkameněl a aby byl vysvobozen, musel ho někdo přeskočit. Tato hra se do trochu chladnějšího počasí, které bylo právě v době této schůzky, hodila perfektně, protože jsme se alespoň trochu zahřáli. Družina Jestřábů si značně odpočinula při jejich „turnaji“ v hraní mobilních her. Orli zvolili opět hru s Nerfkama. Tuto schůzku to bylo určitě naposledy, protože kdyby se tato hra opakovala ještě párkrát, rozhodně by ta hra ztratila na kráse. Konec schůzky byl věnován dalšímu kvízu, tentokrát s otázkami ze zvířecí říše. Jaký další program bude na třetí další schůzce nevíme, ale můžeme čekat, že se nudit nebudeme.

Oddílová schůzka 20. 11. 2017
Třetí oddílová schůzka měsíce listopadu probíhala v již zažitém konceptu. První část schůzky byla věnována bodu skautského zákona s číslem osm, tedy skaut je veselé mysli. Zjišťovali jsme si, co to pro nás vlastně znamená. Další část schůzky byla také velmi poučná. Družina Kondorů se učila velmi důležitou Zdravovědu. Družina Orlů je při této činnosti kontrolovala. Po Zdravovědě hráli Kondoři hru Dovolená. Cílem bylo vyjmenovat všechny věci, které by si daný člen družiny vzal s sebou na dovolenou. Orli si nakonec ještě zahráli karetní hru Ztracené dědictví. Hra spočívala podle popisu v herním plánu v podstupování rizika, správné dedukci a v náležité porci štěstí. V každém tahu měl hráč za úkol vyřadit soupeře nebo zjistit, kde se nachází karta Ztraceného dědictví. Jestřábi během schůzky hráli skromnou formu přetahované nahoře v podkroví. Poslední část schůzky byla věnována tradičnímu kvízu, který byl tentokrát věnovaný kosmickému programu. Měli jsme tedy možnost ověřit si znalosti z tohoto krásného tématu. Co přinese další schůzka? To zatím nevíme, ale těšíme se, protože víme, že to bude rozhodně stát za to.

Oddílová schůzka 27. 11. 2017
Poslední listopadová schůzka byla takovým vyhodnocením akcí v měsíci listopadu. V první části schůzky se totiž vyhodnotily hry a výsledek hledání významu spojení Skaut je veselé mysli. Druhá část schůzky probíhala jako obvykle. Družiny se rozdělily a hrály každá svoji hru. Jestřábi hráli hru, kterou si pojmenovali aréna. Orli měli hru, při které procházeli bludištěm ze židlí. Na tom by nebylo ani nic moc těžkého, kdyby u toho neměli zavázané oči. Proto musel druhý hráč navádět svého slepého spoluhráče. Družina Kondorů hrála honičku. Tentokrát byla upravená jinak, než posledně. Hráči si rozdělili čísla a honil ten hráč, jehož číslo zaznělo. Poslední část schůzky nebyla věnovaná kvízu, ale losování obdarovaných dárky na vánoční schůzku. Na této schůzce jsme bohužel nefotili. Doufáme tedy, že vám stačil textový popis schůzky. A těšíme se na Vás zase za měsíc.