Schůzky – Březen 2018

Měsíc březen utekl jak voda. Na čtyřech schůzkách v tomto měsíci jsme se opět naučili spoustu nových věcí a ještě více jsme hráli her. Pojďte se s námi podívat, co jsme za tento měsíc stihli.

Oddílová schůzka 5. 3. 2018
První březnová schůzka začala klasickou modlitbou. Hned po modlitbě nám byly rozdány jízdní řády s úkoly. Prvním úkolem bylo najít autobusové spojení ve vytištěném jízdním řádu. V druhém úkolu jsme měli použít na vyhledání jiného spojení internet. Některým dělalo problém vyznat se v tištěném jízdním řádu a jiným zase dělalo problém vysvětlit jízdním řádům IDOS, že na cestě z Hostýna do Kroměříže nechtějí navštívit Prahu. Všichni byli do hledání natolik zabraní, že nezbyl čas na hru a tak byla jen na chvíli volná zábava a pak se šlo na otázky v rámci Oddílového závodu na body. Dnešním tématem byla informatika. Otázky, které by nemálo lidem mohly dělat problém zvládli naši členové na jedničku.

Oddílová schůzka 12. 3. 2018
Po tradiční úvodní modlitbě byl vyhodnocen úkol, jenž se týkal vyhledávání autobusových spojení. Pro některé jednoduchý, ale pro jiné též nezvladatelný úkol. Pak následovalo připomenutí blížící se brigády. Dále byla na programu společná hra s názvem pistolníci. Na stoly byly vyskládány kamínky. Dva hráči si stoupli na opačné konce stolu a po zaznění signálu měli hráči za úkol chytit položený kamínek. Rychlejší postoupil do dalšího kola a pomalejší vypadl. Pak se program jako obvykle rozdělil. Někteří si společně zahráli fotbálek. Jiní zase stavěli za klubovnou bunkr z nejrůznějšího materiálu.

Oddílová schůzka 19. 3. 2018
Předposlední oddílová schůzka měsíce března začala po klasické modlitbě vyhodnocením hry z minulé schůzky s názvem pistolníci. Pak přišlo na řadě oznámení, že se možná na příští schůzce podíváme v rámci Světového dne vody do Úpravny vody v Kroměříži, jež je pod správou společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. Pak následovala aktivita, která nám pomohla uvědomit si, jak jsme pokročili při překonávání strachu. Dále bylo na programu rozdělení programu. Družina Kondorů stavěla za klubovnou model týpí. Orli si hráli s ruletou. Do aktivit jsme byli tak zabraní, že už jsme nic dalšího nestihli.

 

Oddílová schůzka 26. 3. 2018
Oddílová schůzka, která zakončila měsíc březen, začala vysvětlením správného čtení jízdního řádu. Dále bylo na řadě oznámení, že příští pondělí jsou Velikonoce a nebude tedy schůzka. Pak byla na programu společná hra Šerm s míčky. Cílem bylo udržet během souboje pingpongový míček na lžičce v jedné ruce a lžičkou v druhé ruce shodit míček ze soupeřovy lžičky. Schůzka pokračovala rozdělením programu podle družin, jako vždy. Družina Orlů opět zkoušela štěstí v ruletě. Družina Kondorů si hrála s drátem, jeden člen družiny s ním točil a zbytek ho přeskakoval. Nakonec se do něj úplně zamotali. Jestřábi si tentokrát zamluvili podkroví a tam hráli na sendviče. Jelikož byla na tento den naplánována středisková rada, nestihli jsme už nic jiného.