znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Tábor Držková 2018 – 7. a 8. den

Tábor je úspěšně za námi. Jestli vás zajímá, jak vypadaly naše poslední dny na táboře, máte štěstí, je tu totiž poslední zpráva tohoto tábora.

Sedmý den na našem táboře jsme klasicky začali rozcvičkou. Pak jsme posnídali. Dnešní snídaní byly chleby s vajíčkovou pomazánkou. Po snídani se během nástupu vyvěsila vlajka. Chviličku po nástupu jsme začali hrát poslední etapu Záhady hlavolamu.  Jako včera jsme běhali do svahu a sbírali písmena, která nám po seřazení dala druhou část hledané věty. Celá věta tedy zněla: HLEDEJ ŠEDOU KRABIČKU V POTŮČKU ZA VSAKOVAČKOU. Rychle jsme tedy vběhli do potůčku, který tekl za chatou a společně hledali tu šedou krabičku. Nakonec byla krabička nalezena. V ní byla básnička:

HLEDÁTE-LI JEŽKA V KLECI
RYCHLE SBALTE SVOJE VĚCI
TAM KDE DENÍK UKRYT BYL
JE VÁŠ DNEŠNÍ VELKÝ CÍL

Vrátili jsme se do tábora, vzali si svačinu a rychle spěchali ke skále, na které byl ukryt Tleskačův deník. Na skále Ježka v kleci našla družina Jestřábů. Když jsme se vrátili do tábora, dostali jsme výborný oběd. Dali jsme si česnekovou polévku a buchtičky s krémem. Po obědě se dodělávala družinová videa. V odpoledním bloku programu jsme si zahráli hru s názvem Brännball. Je to vlastně obdoba Baseballu. Ve zbytku odpoledne probíhalo balení. Den jsme uzavřeli nástupem, během kterého proběhlo vyhodnocení celé etapové hry. Byly rozdány ceny a nakonec se sejmula vlajka.

Poslední táborový den jsme začali snídaní. Měli jsme ještě chvíli na to, abychom si dobalili věci. Najednou přijelo auto. Naložili jsme do něj všechny věci a pak vyrazilo na cestu do Kroměříže. Ještě před odchodem z tábořiště jsme dostali svačinu na zbytek dopoledne. Nezapomněli jsme ani na společnou fotku. Teď už nás jen čekala cesta domů. Pěšky jsme došli do Držkové. Tam nás nabral autobus, kterým jsme dojeli až do Zlína. Odtud jsme nastoupili do vlaku a tím pohodlně docestovali až do Kroměříže.

Odkaz na fotogalerii: http://skauti.smskm.cz/tabor-2018/sedmy-den-27-7-2018/