Schůzky – Říjen 2018

Skončil druhý školní měsíc. V něm jsme se mohli zúčastnit nejen celodenní výpravy na vrch Skalný, ale také pěti oddílových schůzek. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku.

Oddílová schůzka 1. 10. 2018
První říjnová oddílová schůzka začala jako obvykle modlitbou, po které jsme vyhodnotili vyhledávání informací během minulé schůzky a také jsme si připomněli, že do konce října probíhá soutěž o výroční odznak ke sto letům republiky. Více informací o výroční nášivce najdete na těchto stránkách: https://www.skautskyinstitut.cz/republika/ Po těchto organizačních informacích jsme se všichni šli do podkroví podívat na funkční model železnice, který přinesl tatínek jednoho našeho člena. Dále následoval program v družinách. Jestřábi hráli vedle klubovny hned několik her. Kondoři šli společně na krátkou procházku. A orli si půjčili balón a společně si zahráli vybíjenou.

Oddílová schůzka 8. 10. 2018
Druhá schůzka měsíce října byla zahájena společnou modlitbou, po které jsme se vydali ven. Nějakou dobu jsme hledali volné hřiště. Po chvíli jsme jedno volné našli. Celý oddíl společně si na něm zahrál fotbal.

Oddílová schůzka 15. 10. 2018
Prvním bodem programu třetí oddílové schůzky v měsíci říjnu byla opět společná modlitba. Dále dostala každá družina papír a tužku, na který členové družiny měli napsat, čeho se letopočty napsané na tabuli týkají. Až na výjimky byly všechny letopočty spojené s historií skauta. Po této aktivitě jsme se vydali ven. Na prostorné travnaté ploše nedaleko za klubovnou jsme si zahráli jednu netradiční hru. Celý oddíl se rozdělil na dva týmy. Každý tým si ze dřevěných tyček postavil pyramidu, kterou měl co nejdéle ochránit. Cílem bylo shodit nepřátelskou pyramidu. Toho mohly týmy dokázat šikovně hozeným frisbee. Počasí nám ale úplně nepřálo. Vítr tu a tam shodil nestabilní pyramidy a tak jsme museli tuto hru poměrně často zastavovat. Přesto jsme si hru užili.

Výprava na vrch Skalný
http://skauti.smskm.cz/2018/10/23/vyprava-na-vrch-skalny-20-10-2018/

Oddílová schůzka 22. 10. 2018
Hned na začátku po modlitbě bylo připomenuto, že v sobotu 3. 11. 2018 se bude konat brigáda v lese v Popovicích. Dalším bodem programu bylo povídání o druhém bodě skautského zákona: „Skaut je věrný a oddaný.“ Pak už jsme konečně mohli jít ven  na program v družinách. Družina Jestřábů hrála hned několik her. Jedna z nich byli Uprchlíci. Dva nebo tři členové družiny se chytili lokty a zbytek družiny se je snažil roztrhnout. Orli byli tentokrát za klubovnou, kde na hromadě hlíny hráli něco jako golf, ale ve větším měřítku. Na vrcholku udělali důlek a všichni členové družiny se snažili dostat míč kopnutím zespoda do důlku. Kondoři také nezklamali. Dnes hráli hru Pauza. Když někdo ukázal na člena své družiny a řekl Pauza, musel se dotyčný přestat hýbat a jakoby zkameněl.