znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Schůzky – Prosinec 2018, Vánoční schůzka 2018

Skončil měsíc prosinec a s ním i celý rok 2018. S přáním šťastného nového roku tedy přinášíme i poslední zprávu z oddílových schůzek roku 2018.

Oddílová schůzka 3. 12. 2018
Dnešní schůzka začala krátkou modlitbou následovanou oznámením, že už příští týden od pátku 14. 12. 2018 do soboty 15. 12. 2018 se bude konat naše Vánoční schůzka. Dalším oznámením byl plán využití výsledků aktivity z minulé schůzky při tvorbě oddílového pokřiku. Konkrétně se jednalo o aktivitu, kdy členové oddílu napsali na papír vše, co si představí, když se řekne 7. oddíl skautů sv. Dominika Savia. Pro dnešní extrémně nízkou účast jsme zbytek oddílovky věnovali programu v družinách. Ten ale dopadl tak, že se všichni sešli v podkroví a hráli přestřelku s ponožkami.

Oddílová schůzka 10. 12. 2018
Poslední řádná prosincová oddílová schůzka začala pochopitelně modlitbou. Pak byl oznámen termín první lednové oddílové schůzky (14. 1. 2019) a opět připomenut termín Vánoční schůzky (14. 12. 2018 – 15. 12. 2018). Dalším bodem programu bylo vyhlášení výsledků aktivity, při níž všichni členové oddílu odhadovali rozměry různých předmětů. Bylo překvapením, že i přesto, že nikdo nevyužil papír A4, který byl k dispozici a dal se využít k velmi přesnému odhadu, uhodlo rozměry hned několik kluků. Nejlepší z nich uhodl správné rozměry u 7 předmětů z 10. Zbytek schůzky byl věnován programu v družinách. Družina Orlů si vytáhla karty a hrála prší. Kondoři vyrazili ven, kde hráli honěnou a skákačky na dětském hřišti. Jestřábi šli ven a pod dohledem zkoušeli házet Shurikenem na strom a později na krabici. Házení je ale přestalo po chvíli bavit, a tak si zahráli fotbal.

Vánoční schůzka 14. 12. 2018 – 15. 12. 2018
Je už tradicí, že na konci prosince pořádáme Vánoční schůzku s přespáním v naší klubovně. A ani tento rok tomu není jinak. V klubovně jsme se sešli v pátek 14. 12. 2018 v 16:00. I dnes jsme začali vánočním tvořením. Tentokrát jsme vyráběli stromečky z šišek. Každý vyrobil alespoň dvě, z nichž jednu si odnesl domů. Zbytek jsme předali klientům v domově pro seniory. Pak jsme se přesunuli do vedlejší místnosti, kde jsme si předali dárky. Po svačině následovala velká vědomostní soutěž. Družiny soutěžily ve třech okruzích otázek: Skauting, Česká republika, Věda a technika. Kupodivu nebyl nejoblíbenějším tématem skauting, ale Věda a technika. Aby nebyla soutěž tak jednoduchá, nacházely se v ní i velmi záludné a občas i trochu vtipné otázky. Příkladem by mohly být otázky: „Který český prezident ukradl pero?“ nebo „Kdo složil hudbu ke skautské hymně?“ Po soutěži následovala další svačina a pak i film. Ti, které film nebavil, odešli do podkroví, kde se zabavili sami. Když film skončil, zachumlali jsme se do spacáků a šli spát. V sobotu hned ráno po snídani jsme se vypravili předat vyrobené stromečky do domova pro seniory. Když jsme se vrátili, rychle jsme celou klubovnu uklidili a abychom si zkrátili čekání na rodiče, pustili jsme si ještě jeden film.
Ještě připomínáme, že první lednová schůzka se bude konat 14. 1. 2019.
Odkaz na fotogalerii: http://skauti.smskm.cz/fotogalerie/vanocni-schuzka-2018/