znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Schůzky – Únor 2019

Omlouváme se za obrovské zpoždění s uveřejněním zprávy. Ale jak říká známé přísloví: „Lepší pozdě, než nikdy.“

Máme za sebou měsíc únor. V něm jsme se setkali na třech oddílových schůzkách. A jako každý měsíc vám předkládáme zprávu o všech aktivitách, které jsme na těchto schůzkách uskutečnili.

 

 


Oddílová schůzka 4. 2. 2019
První únorovou schůzku jsme zahájili modlitbou, jako všechny předchozí. Po modlitbě byl oznámen termín Svojsíkova závodu, který bude už 13. 4. 2019. Dále jsme si mohli ověřit naši paměť. Lišák, vedoucí, přečetl pomalu deset slov třikrát za sebou. Pak jsme měli těchto deset slov ideálně ve stejném pořadí napsat na papír. Za správné slovo ve správném pořadí dostal soutěžící 2 body a pokud napsal správné slovo a pouze popletl pořadí, dostal 1 bod. Pak už dostaly družiny prostor na svůj vlastní program. Jestřábi a Kondoři se mezi sebou koulovali. Orli i dnes šli do podkroví a tam bojovali proti sobě NERFkama. I dnešní schůzka skončila Oddílovým závodem na body. Dnešním tématem otázek byly dětské knížky.


Oddílová schůzka 11. 2. 2019
Hned po úvodní modlitbě nám byly oznámeny výsledky aktivit z minulé schůzky. Dalším bodem programu byly aktivity v družinách. Družina Kondorů si nechala poradit od oddílového vedoucího a hráli tak hru Kouzelná skříň. Je to pantomimická hra, kdy jeden člověk předvádí, že vytahuje nějakou věc ze skříně a snaží se ji popsat, samozřejmě taktéž beze slov. Tato hra se zalíbila také Jestřábům, kteří se ke Kondorům přidali. Orli si na dnešní schůzce zahráli UNO (obdoba klasického karetního Prší). Na konci této schůzky byl taktéž Oddílový závod na body. Sada deseti otázek se dnes týkala podivných rostlin.


Oddílová schůzka 18. 2. 2019
Poslední oddílová schůzka měsíce února začala vyhodnocením našeho oddílového závodu na body. Dále Lišák, vedoucí našeho oddílu přinesl vyčištěnou vlajku původního 7. oddílu z Kroměříže. Vlajku jsme ještě upevnili na žerď a pak jsme ji bezpečně uschovali. Pak se družiny rozešly a udělaly si vlastní program. Kondoři a Jestřábi si dnes společně zahráli hru Tikající bomba. Cílem hry bylo najít ukrytou minutku dřív, než by začala po nastavených pěti minutách zvonit. Ze všech pokusů se podařilo hledačům uspět pouze jednou.  Orli i dnes hráli známou karetní hru Uno. Na závěr schůzky jsme ještě odpovídali na otázky s tématem „Hudební nástroje,“ v rámci Oddílového závodu na body.