znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Tábor 2020 – 1. a 2. den

Konečně jsou tu prázdniny! Po několika měsících odloučení jsme se konečně mohli jako oddíl potkat na táboře tradičně u obce Držková. Letos se k nám připojili ještě skauti z družiny Rysů vedlejšího 14. oddílu sv. Františka z Assisi. Chtěli si s námi užít pořádné dobrodružství v přírodě a my je mezi sebe rádi přijali.

Plán na první táborový den byl jasný: dopravit se na Tesák a dojít co nejrychleji na tábořiště. Během cesty nám počasí přálo, avšak odpoledne jsme očekávali vytrvalý déšť. Takže nebyl čas na zdržování. Na tábořiště jsme došli akorát včas. Jakmile jsme se ubytovali v podsadách, začalo pršet. To nám ale nevadilo. Zalezli jsme do podsad, a protože jsme se několik měsíců neviděli, vyprávěli jsme si příběhy a hráli společenské hry. Navečer za námi zavítal P. Josef Hovád, novokněz z farnosti Říkovice. V našem skautském společenství odsloužil mši svatou. Jsme vděční, že si na nás udělal čas a umožnil nám tak prožít mši v tak krásném prostředí, jakým je příroda sama.

Úkoly pro druhý táborový den jsme se dozvěděli na nástupu po ranní rozcvičce, hygieně a snídani. Před naším táborem za chatou spadl dřevěný mostek, a tak jsme dostali za úkol postavit za něj náhradu. Úkol jsme přijali s nadšením a brali ho jako výzvu. Jenomže to není jen tak, postavit dřevěný mostek. Prvním krokem bylo sehnat materiál. Lišák, náš vedoucí, rozhodl, že bude nejlepší pokácet pár stromů označených k pokácení. Aby si všichni vyzkoušeli, jak se kácí strom, rozdělili jsme se do tří skupin. Každá družina pod dohledem jednoho z vedoucích strom pokácela, nařezala na metry a pak odvezla na určené místo. Když byly všechny tři soušky pokácené a dřevník plný, mohli jsme konečně přejít k pokácení stromů pro stavbu lávky. Před tím jsme se však ještě pořádně najedli. Po poledním klidu jsme se opět pustli do práce. Tentokrát hlavní roli zastávali naši vedoucí a my jsme jim pomáhali přesně dle jejich pokynů. První strom šel pokácet hladce. Avšak druhý byl opravdu tvrdým oříškem. Přesto po hodině tvrdé práce se podařilo bezpečně položit i druhý strom. Oba kmeny jsme společně odtáhli na místo stavby nové lávky. Když jsme však oba kmeny zakopali, byl již čas večeře. Nechali jsme tak dodělání lávky na další dny. Večeři jsme měli pořádnou tábornickou – opekli jsme si na ohništi špekáčky. Druhý táborový den zakončil nástup se svěšením vlajky.

Fotky 1. táborového dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2020/prvni-den-11-7-2020/

Fotky 2. táborového dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2020/druhy-den-12-7-2020/