znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Tábor 2021 – 3. a 4. den

Další dva dny tábora jsou za námi a tak opět píšeme o všech radostech, které tady na tábořišti u Držkové zažíváme. Tedy abychom byli přesnější, tak tentokrát se bude část zprávy odehrávat i jinde. Čtvrtý den jsme se totiž vypravili za vodou. Ale to už předbíháme.

Třetí den začal pořádným lijákem. Ve tři ráno na nás sprchlo a tak měly hlídky co dělat, aby nebyly mokré a aby udržely oheň. Díky dešti jsme si mohli o půl hodiny přispat a dokonce nebyla ani rozcvička. Protože na tak mokré trávě bychom určitě skončili jako blátivé příšery. Byla tedy rovnou snídaně a po ní nástup. Právě, když nám vedoucí předčítal duchovní slovíčko, obešla část oddílové rady podsady aby ohodnotila úklid. Na takové přepadovky jsme už ale zvyklí, takže si úklid udržujeme pořád. Při dopolední hře jsme se přiučili něčemu, o čem jsme zatím jen slyšeli. Zkoušeli jsme si vlajkovou signalizaci. Každý vyhláskoval jméno někoho, kdo zatím čekal pod kopcem. Ten vyběhl nahoru a hláskoval dalšího. Vystřídali jsme se tak všichni. Pak už nastal čas oběda.

Na ten jsme se všichni těšili. Jako hlavní chod totiž Medvědova kuchyně připravila palačinky. A tentokrát jsme my překvapili medvěda. Všech 60 palačinek totiž zmizelo téměř okamžitě. Po odpoledním klidu jsme nařezali dva stromy a následně jsme je naštípali. Kolem čtvrté hodiny přišel čas na odpolední hru. Vypravili jsme se kousek za naše tábořiště zahrát si Skoty a Angličany. Můžu vám říct, že jsme si u toho tedy pořádně zaběhali. Ale po návratu byli někteří ještě stále plni energie. Zahráli si tedy ještě volejbal. Po večerním nástupu ještě sprch-mistři zatopili pod kotlem a tak někteří ukončili třetí táborový den krásně teplou sprchou.

Čtvrtý den nás čekala výprava na koupaliště na Rusavu. I dnes jsme si tedy mohli trochu přispat. A protože nás čekala cesta dlouhá 8,5 kilometrů, mohli jsme si dnešní rozcvičku odpustit. Po snídani tedy hned byl nástup a hurá na cestu. Na Rusavu jsme došli přibližně za krásné dvě hodinky, chvilku po otvíračce. Tam nás překvapilo hned několik věcí. Oproti loňsku stoupla jak teplota vody, tak i návštěvnost. Taky nás překvapilo, že nám rozbagrovali volejbalové hřiště. Přitom jsme se na něj tak moc těšili. Museli jsme si tak najít lepší zábavu. Naštěstí se nám to povedlo. Společně jsme si zahráli variaci na vodní pólo. Díky tomu a ještě díky vodnímu tobogánu jsme na koupališti vydrželi až do zavíračky. Po návratu na tábořiště si někteří ještě zahráli volejbal a taky naši sprch-mistři opět připravili pro zájemce sprchu.

Fotky 3. táborového dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2021/treti-den-12-7-2021/

Fotky 4. táborového dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2021/ctvrty-den-13-7-2021/