znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Tábor Držková 2018 – 6. den

Šestý táborový den utekl jak voda. Hráli jsme spoustu her. A abyste mohli i vy vědět, jaké to tu je, posíláme všem tuto zprávu.

Den jsme začali rozcvičkou. Pak jsme šli na snídani. Dostali jsme krajíc chleba a velký kus salámu. Po snídani byl jako obvykle nástup. Chvíli po nástupu jsme šli zahrát dnešní první etapu celotáborové hry Záhada hlavolamu. Jmenovala se Čtení Tleskačova deníku. Každá družina musela nejdříve najít ukrytou zprávu, která je navedla na místo, kde jsme hráli hru Skoti a Angličani. Tam našli rozstříhanou zprávu zapsanou v Morseově abecedě. S ní běželi zpět do tábora. Tady jim kostelník od svatého Jakuba položil hádanku. Po správné odpovědi prozradil družinám polohu klíče k Morseově abecedě. Když chtěli zjistit význam kódu, vyběhl jeden člen družiny na blízký svah, v tabulce vyhledal potřebné písmenko a seběhl dolů sdělit význam znaku zbytku družiny. Ještě než stačily všechny družiny zprávu rozluštit, podával se oběd. Dnes to byl vývar z uzeného masa a hlavním chodem byla sekaná s bramborem. Po obědě se hrály dvě etapy Záhady hlavolamu. První etapou byla Zdravověda. Každá družina zvlášť doběhla k simulované dopravní nehodě a přes výukovou verzi aplikace záchranka zavolali pomoc. Druhá odpolední etapa proběhla těsně po tom, co se všechny družiny vrátily zpět do tábora. Byl jí Širokův skok do dálky. Jak už název napovídá, každá družina se snažila doskočit dál než zbylé dvě. Skočilo se celkem osmkrát. Po těchto etapách a chvilce volna se svolal nástup na večeři. Tentokrát jsme si pochutnali na chlebech ve vajíčku. Po dojezení jsme se sešli u stožáru na nástupu při kterém jsme sundali vlajku. Na závěr dne jsme hráli ještě jednu etapu. Každá družina dostala papír a tužku. Jejich úkolem bylo sestavit první část šifry, která by je měla přiblížit k nalezení ježka v kleci. Hra se jmenovala Hon na Široka. Na svahu u tábora byly rozmístěné obrázky Široka a pod nimi číslo a písmeno pro každou družinu zvlášť. Když sepsali všechna čísla a písmena správně, dostali text: HLEDEJ ŠEDOU KRABIČKU V. Zbytek věty zjistí zítra při hraní další etapy.

Odkaz na fotogalerii: http://skauti.smskm.cz/tabor-2018/sesty-den-26-7-2018/