znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Schůzky – Září 2018

Je za námi první měsíc školního roku 2018/2019 a jako v minulých letech Vám posíláme zprávu o všem, co se nám přihodilo na všech oddílových schůzkách v měsíci.

Oddílová schůzka 3. 9. 2018
Před samotnou schůzkou přijelo před klubovnu auto s vozíkem plným dřeva, které bylo potřeba odnést pod střechu ke klubovně. Neváhali jsme ani chvilku a vrhli se s chutí do práce. První oddílovou schůzku jsme zahájili modlitbou. Asi jste už uhodli, že druhou věcí na programu bylo oznámení všech aktivit, které nás v tomto roce čekají a doufejme neminou. Velkou většinu oznámených aktivit již najdete v našem kalendáři. Musíme Vás ale upozornit, že data a časy se mohou s ohledem na počasí a jiné okolnosti měnit. Držte se tedy informací z emailových zpráv, které Vám před každou mimořádnou akcí rozesíláme. V druhé půlce schůzky jsme si mohli konečně zahrát. Vytáhli jsme ze skladu stůl na pinec či ping-pong a soupeřili jsme v tom, kdo umí hru s tak legračním názvem nejlépe. Tím jsme se zabavili až do konce schůzky.

Oddílová schůzka 10. 9. 2018
Druhou oddílovou schůzku jsme zahájili úplně stejně, jako tu první, a to nošením dřeva ke klubovně pod střechu. Po práci následovala společná modlitba. Jako další aktivita bylo dnes čtení příběhu. Dnešní příběh byl o faktu, že nic není samozřejmé. Pak jsme se rozdělili a v družinách si hledali aktivity. Všichni společně se nakonec domluvili na fotbalu, který měl původně být speciálním druhem vybíjené. Souběžně s tím dva členové našeho oddílu připravovali materiál na výrobu nápisu s názvem tábora, který jsme absolvovali v červenci tohoto roku. První nápis takového druhu jsme vyrobili před dvěma lety na táboře v Kateřinicích.

Oddílová schůzka 17. 9. 2018
V pořadí třetí oddílovou schůzku měsíce září jsme začali modlitbou v klubovně. Po ní jsme ale klubovnu opustili a šli společně ven na hřiště. Dnes se hrála všem velmi dobře známá hra Luštěniny. Pro ty, kteří si z konce minulého roku nepamatují, o co ve hře jde, nebo na naše stránky narazili až teď, je tu vysvětlení.
Ve hře jsou dva míče. Jeden fotbalový a druhý tenisový. Toho fotbalového se může hráč dotknout pouze rukou a tenisového pouze nohou. Pokud se hráč dotkne míče jinou částí těla, je vybitý. Aby hra mohla být stále zajímavá, vybití jsou v jednu chvíli maximálně tři. Pokud je jich víc, tak se jeden vrací opět do hry.

Oddílová schůzka 24. 9. 2018
Na poslední oddílové schůzce jsme hned po modlitbě a úvodním příběhu vyhledávali informace o aktuálním starostovi města Kroměříže o panu Mgr. Jaroslavu Němci. A co nás na této aktivitě potěšilo? Vyhledávali jsme je totiž na vlastních mobilních telefonech. Jelikož jsme v ovládání mobilních telefonů dobří, brzy jsme byli hotoví. Šli jsme tedy ven. Měli jsme hrát jednu novou hru. Chladné počasí ale snížilo morálku celého oddílu natolik, že jsme si skoro nezahráli a raději se všichni šli schovat dovnitř do tepla. Zbylých několik minut schůzky jsme tedy strávili v klubovně, kde jsme měli volnou zábavu.