znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Tábor 2019 – 5. a 6. den

Po dalších dvou dnech strávených zde na Držkové přicházíme již potřetí s naším pravidelným táborovým zpravodajstvím.

Pátý den byl zahájen rozcvičkou, ranní hygienou, snídaní a pak nástupem s vyvěšením vlajky. Poté jsme se opět sešli v jídelně na duchovní slovíčko. Po něm již následoval dopolední program. Dnešní hra byla založena hlavně na týmové spolupráci. Každá družina měla z kopce vedle tábora přinést dvacet jedna očí. Patnáct obrázků očí bylo rozmístěno na zemi a dalších šest pak na stromech v nemalé výšce. Ze začátku vybíhal vždy jeden člen z každé družiny, který směl přinést dolů pouze jeden obrázek. Když družina donesla všechny oči ze země, začala vybíhat místo jednoho skupina dvou nebo tří členů, kteří začali sbírat obrázky ze stromů. K překvapení všech vyhrála hru věkově nejmladší družina. Ne vždy je totiž stáří a výška tím nejdůležitějším. Po hře již následoval oběd. V odpoledním klidu si družina Jestřábů natočila svůj vlastní videoklip na hudbu, kterou si sami vybrali. Pokud se nám podaří vyřešit autorská práva, vyvěsíme i letošní družinová videa na náš YouTube kanál. Na začátku odpoledního programu za námi vtrhl z boje zraněný bojovník, který nám prozradil, že se dozvěděl o místě, kde je ukryt svatý grál. Když zprávu dopověděl, rozběhl se celý oddíl na místo, na které nás poslal bojovník. Ale tam jsme nalezli pouze falešný grál. Nález opravdového svatého grálu nás tedy ještě čeká. Když jsme se vrátili do tábora, připravovali již vedoucí další hru. Šlo o dobývání hradu. Uprostřed ‚náměstí‘ byl vyznačen kruh, ve kterém se nacházely dvě vlajky – Lišák a Medvěd. Cíl všech hráčů byl dostat se do kruhu, aniž by ho některý z vedoucích pokropil vodou, popadnout vlajku, utéct s ní pryč a opět zůstat suchý. Pokud některého hráči pokropil vedoucí vodou, musel přiběhnout k chatce a udělat dvacet kliků. V prvním kole se povedlo získat již popsané vlajky bez větších obtíží. Při západu slunce si ještě došla družina Kondorů pro kameru, aby si natočili svůj videoklip. Na úplný závěr dne jsme se ještě sešli u připraveného ohniště na zítřek a tam jsme byli všichni pasováni na rytíře a k tomu dostal každý na památku pasovací glejt.

Šestý den začal i probíhal zcela odlišně než všechny ostatní. Po rozcvičce, ranní hygieně a snídani jsme dnes vynechali nástup. Již v 9:45 jsme totiž vyrazili pěšky do Rusavy na koupaliště. Cesta nám ubíhala rychle a tak jsme byli za necelou hodinu na místě. Do areálu koupaliště jsme byli vpuštěni jako první a nemuseli jsme tedy řešit dlouhé fronty jak u atrakcí, tak i u bufetu, kterého byli někteří naši členové pravidelnými zákazníky. Vodní atrakce si všichni řádně užili i přes ne zcela vysokou teplotu vody. Po poledni si náš oddíl vypůjčil na pokladně míč a na hřišti v areálu koupaliště si část oddílu zahrála volejbal. Některé kluky ale zaujalo dětské hřiště hned vedle volejbalového a nenapadlo je samozřejmě nic jiného, než se navzájem zahrabat do štěrku. Na Rusavě jsme pobyli až přibližně do 17:45 a to nás ještě čekala cesta zpět na tábořiště. Někteří členové měli i přes několika-ti hodinovou návštěvu koupaliště tolik energie, že hnali celý oddíl stále vpřed a celou cestu jsme tak ušli téměř bez přestávky. Nedlouho poté, co jsme dorazili na tábořiště se kuchyňská služka ujala nožů a připravila špekáčky, které jsme si již za pár chvil opekli na ohni, jenž jsme připravili již včera. Opékání špekáčků bylo výborným zakončením dnešního vyčerpávajícího dne.

Odkaz na fotografie 5. dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2019/paty-den-17-7-2019/

Odkaz na fotografie 6. dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2019/sesty-den-18-7-2019/