znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Tábor 2019 – 3. a 4. den

Uběhly další dva dny našeho tábora. Je tedy čas na druhou zprávu o tom, co všechno jsme za ty dva uplynulé dny prožili.

Třetí táborový den začal opět rozcvičkou, ranní hygienou, snídaní a slavnostním vyvěšením vlajky během nástupu. Pak jsme se sešli v jídelně na duchovní slovíčko. Po něm jsme již zahájili dopolední program. Poměřili jsme své síly v první hře našeho dvoudenního turnaje. Dva bojovníci se postavili na dřevěné špalky a po zaznění signálu se snažili navzájem shodit pomocí kopí. Po obědě začala druhá hra, kterou jsme ale nestihli dokončit. Dva protihráči se postavili na prkna a se zavázanýma očima se měli k sobě přiblížit a dostat protivníka mimo prkno. Během hry někteří začali již se třetí hrou našeho turnaje – hodem na terč. Tuto hru ale také většina nedokončila a tak byly obě hry nakonec odloženy. Na závěr dne jsme ještě společně svěsili vlajku ze stožáru.

V pořadí čtvrtý táborový den byl zahájen jako ty předchozí – rozcvičkou, ranní hygienou, snídaní, slavnostním nástupem s vyvěšením vlajky na stožár a duchovním slovíčkem. Pak již následoval dopolední program, při kterém jsme pokračovali v našem turnaji. První dnešní soutěží byl hod polenem do dálky. Každý dostal tři pokusy. Házelo se prvně lehčím a pak těžším polenem. Poslední pokus byl hod sice nejlehčím polenem, ale svou nešikovnější rukou (tzn. praváci levou rukou a leváci pravou rukou). Další dnešní hrou bylo vylepšené pexeso. Vždy jeden člen z každé družiny musel vyběhnout na kopec, na kterém bylo připravené pexeso pro každou družinu zvlášť. Úkolem vyslaného člena bylo vždy dolů donést co nejrychleji celý pár. Hra měla skončit ve chvíli, kdy všechny družiny najdou a donesou všechny páry. Ukázalo se ale, že některé páry byly schovány tak dobře, že je nikdo nedokázal najít. Hra byla tedy předběžně ukončena. Po obědě se oddílová rada rozhodla, že se dokončí soutěž v hodu na terč. Zanedlouho byla hra dohrána a mohla tedy začít další. Poslední hra v rámci našeho turnaje byla hod kopím. Po ukončení hry dostali všichni až do večeře osobní volno. V osm hodin jsme se opět všichni sešli na „náměstí“ a během nástupu jsme svěsili ze stožáru státní vlajku.

Odkaz na fotogalerii 3. dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2019/treti-den-15-7-2019/

Odkaz na fotogalerii 4. dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2019/ctvrty-den-16-7-2019/