znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Tábor 2020 – 3. a 4. den

Podsady stojí, slunce svítí a my si užíváme tábora. Společně experimentujeme, hrajeme nejrůznější hry a co je nejdůležitější, společně nás to všechny baví. A abychom vás taky trochu rozveselili, píšeme zase po dvou dnech o všem, co si tady na Držkové tak užíváme.

Byl odpískán budíček, a tak začal třetí táborový den. Po snídani si pro nás naši vedoucí nachystali překvapení. Oběd jsme si měli vyzkoušet uvařit sami, tedy spíše jeho část. Každá družina dostala pokyny, jak připravit jídlo v Setonově hrnci. Naším úkolem bylo tedy vykopat jámu, do které jsme měli vložit nahřáté kameny z ohniště. Dalším krokem bylo nasypat dovnitř žhavé uhlíky. Na uhlíky již přišlo kuřecí maso zabalené v alobalu, které nám připravil náš skvělý kuchař. Nakonec jsme ještě nasypali další vrstvu uhlíků a pak stačilo vše zasypat hlínou a počkat dvě hodiny. Mezi tím jsme pomohli se štípáním dříví z poražených stromů. Po obědě jsme se rozdělili na dvě poloviny. Jedna skupina dostala za úkol postavit vojenský stan. S malou pomocí a několika radami od jednoho našeho nového člena, který se stavbou takových objektů má již nějaké zkušenosti. Druhá polovina se učila stavět improvizované přístřešky s bratrem Rolandem. Po splnění úkolu se skupiny vyměnily. Ve zbytku odpoledne jsme se ještě chvíli pokračovali na stavbě přístřešku. Večer jsme se všichni sešli u ohně a za doprovodu bratra Rolanda jsme si společně zazpívali.

Na začátku čtvrtého táborového dne k nám přijela návštěva z KHS. Všichni napjatě čekali na závěrečný verdikt kontrolního týmu. A výsledek? Se vším byli spokojeni, a tak se s námi rozloučili a pokračovali dále. Po ukončení kontroly jsme mohli započít s programem. Experimentem čtvrtého táborového dne bylo získávání vody pomocí kondenzace z půdy. Opět bylo třeba vykopat díru. Dovnitř jsme vložili ešus a pak jsme vše zakryli igelitem, který jsme veprostřed zatížili. Během čekání jsme připravovali suroviny na blížící se slibový oheň. Každá družina dostala nějaký úkol. Družina Orlů a Rysů šla pro klestí, Kondoři uklízeli ohniště a Jestřábi nosili dřevěné klády odřezané ze spadlého stromu za chatou. Po obědě se naši vedoucí rozhodli, že ještě pokácí zbývající označené stromy u chaty. Po úporné námaze a s nadějí, že oba stromy spadnou na určené místo, se nakonec vše podařilo. Po tom, co byly oba stromy na zemi, jsme šli zkontrolovat náš pokus s kondenzací vody. Dohromady jsme nasbírali skoro dvě deci vody. Můžeme tedy tento experiment označit za úspěšný. Když jsme se vrátili do tábořiště, šli vedoucí pověsit dřevěné terče, do kterých jsme později pod jejich dohledem házeli různé zbraně. Učili jsme se techniku hodu sekerou a také techniku házení hvězdic a nožů. Vše pod bedlivým dohledem našich vedoucích. Den jsme společně uzavřeli večerním nástupem. Během něho nám vedoucí oznámili skvělou zprávu – další den půjdeme na koupaliště. Chcete-li zjistit, jak výlet na Rusavu dopadl, sledujte naše pravidelné Táborové zpravodajství i nadále.

Fotografie 3. táborového dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2020/treti-den-13-7-2020/

Fotografie 4. táborového dne: http://skauti.smskm.cz/tabor-2020/ctvrty-den-14-7-2020/