znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Schůzky – Březen 2017

Už třetím měsícem zde máte výpis dalších schůzek našeho oddílu. Tento měsíc byl plný her, různých úkolů a dvou velkých akcí a byly to „Stopovačka“ a velká brigáda v Rackové.

Oddílová schůzka 6. 3. 2017
Na oddílovce 6. 3. 2017 nám bylo konečně prozrazeno, co bylo významem turistických značek, které byly velkým oříškem pro všechny z nás. Byly to dvě značky a jejich významem bylo nakonec „pole“ a „trigonometrický bod“. Po zopakování významu všech značek přišlo na řadu nečekané zkoušení, aby se zjistilo, jestli po dlouhé době, co jsme měli značky v klubovně na tabuli, jsme se už všechny naučili. V tomto byly obě družiny opravdu dobré i přes pár špatných odpovědí. Po zkoušení byla na řadě hra.

Oddílová schůzka 13. 3. 2017
Na začátku schůzky jsme uspořádali malou soutěž. Spočívala v tom, že jsme měli co nejlépe určit, výšku a pohoří, ve kterém se zadaná hora nachází. Musím nás pochválit, protože jsme si vedli opravdu dobře a většinou jsme měli rozptyl jen několika metrů. Pak jsme ale rychle spěchali na hru, kterou mezi tím připravoval John s Filipem. Ve velké většině naší schůzky jsme hráli stopovačku po Kroměříži, abychom si po dlouhé době zopakovali, už skoro zapomenuté, značky označující nejenom směr, kudy se máme vydat, ale i vzdálenost a směr, kde je uložený další vzkaz s úkolem. Šlo nám to celkem dobře a na konci bylo i malé překvapení.

Fotky stopovačka: http://skauti.smskm.cz/fotogalerie/stopovacka-13-3-2017/

Brigáda v Rackové 18. 3. 2017
Odkaz na příspěvek: http://skauti.smskm.cz/2017/03/18/brigada-v-rackove-18-3-2017/
Odkaz na fotky: http://skauti.smskm.cz/fotogalerie/brigada-v-rackove-18-3-2017/

Oddílová schůzka 20. 3. 2017

Dnešní schůzka byla nejenom o trochu upravené hře a o příjemném vyhodnocení minulé soutěže, ale i o poučení, jak se zachovat v určité situaci.
Schůzka začala příjemným vyhodnocením minulé hry, které ukázalo, že české hory a pohoří známe velmi dobře. Pak následoval příběh o úniku plynu. V pravdivém příběhu bylo popsáno, jak tuto situaci zvládla jedna paní. My jsme poté navrhovali, co udělala špatně a co by se dalo udělat lépe. Padla spousta dobrých návrhů. Alespoň si můžeme být jisti, že naši členové ví, jak se zachovat při úniku plynu. Po této poučné části schůzky přišla na řadu hra, kterou jsme sice hráli i minule, ale tentokrát s přísnějšími pravidly. Hráli jsme dlouho a sbírali životy. Proto se těšíme na další schůzku, kde nám budou ohlášeny výsledky a my se konečně dozvíme, kdo z nás je nejlepší.

Oddílová schůzka 27. 3. 2017
Na dnešní schůzce nás Lišák velmi překvapil. Obrázek, který na tabuli nakreslil už minulý týden a kterého jsme si prakticky vůbec nevšimli, se stal soutěží. Dostali jsme obrázek prázdné oblohy a měli jsme určit jméno souhvězdí, popřípadě jméno některé z hvězd, které jsou součástí některého ze souhvězdí. Někteří z nás ihned začali psát a tajně se radit s ostatními. Někteří začali rychle vzpomínat, jaké existují souhvězdí. Zjistili jsme, že poznávání souhvězdí není naší nejsilnější stránkou. Potom jsme si objasnili značky, které byly použité na stopovačce a kterým jsme nerozuměli. A nakonec jsme měli, jako obvykle, hru. Tentokrát to byla hra, která si prozkoušela, jak umíme chytat. Nejdříve jsme chytali malý gumový kroužek. Potom ale přišlo na řadu něco o trochu menšího. Byl to tenisák.