znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Tábor Domašov 2017 – 3. a 4. den

Další dva dny tady na táboře utekly jak voda a my máme zase spoustu zážitků, které rádi pošleme dál. Tyto dva dny před námi stála velká výzva: dvoudenní výprava. Rozhodli jsme se vydat do Staré Vody (klepnutím na odkaz se dozvíte více). Odsud je to asi 12 km, ale to nás nezastavilo.

Dopoledne jsme se na tuto dlouhou výpravu balili a v odpoledních hodinách jsme vyrazili na cestu. Cestou na skálu Malý Rabštejn jsme zjistili, že naše navigační technika nefunguje, a proto jsme se rozhodli orientovat se podle staré dobré mapy a instinktu. Ale i bez techniky jsme brzy došli k větrnému mlýnu ve městě Libavá. Odtud to byl do Staré Vody už jenom kousek. Protože se už ale pomalu stmívalo, rozhodli jsme se utábořit se v polovině cesty do Staré vody. K večeři každý dostal dva špekáčky a chleba. A po večeři stačilo rozbalit karimatky a spacáky a rychle spát.

Ráno se společnými silami podařilo uvařit čaj ke kterému byl chleba s paštikou a kdo chtěl, mohl si vzít okurek či papriku. Po snídani jsme se sbalili a pospíchali jsme do Staré Vody. Tam jsme si doplnili zásoby pitné vody u Královské studánky. Po společné fotce už jsme pospíchali do města Libavá doplnit zásoby jídla a případně pití v místním obchodě. Po návštěvě nás čekala už jen cesta zpět do tábora. Teď jsme už šli na jistotu. Proto jsme byli už celkem rychle v táboře, kde nás hned uvítala některá vlčata. Zbytek odpoledne jsme věnovali odpočinku a přípravě na spaní. Po návratu z večeře jsme celí unavení šli spát.

Odkaz na fotogalerii (3. den): http://skauti.smskm.cz/tabor-2017/treti-den-8-8-2017/
Odkaz na fotogalerii (4. den): http://skauti.smskm.cz/tabor-2017/ctvrty-den-9-8-2017/