znak_7_oddilu_dominik_savio_final

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 775 660 409
E-mail: skauti.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky

Každé pondělí mimo prázdnin 15:45–17:15 hod.

Archivy
Poskytovatel dotace
logotyp_mesto_km

Svojsíkův závod 2019 (základní kolo) 13. 4. 2019

V sobotu 13. 4. 2019 se naše družiny zúčastnili základního kola Svojsíkova závodu v Kostelanech. Dohromady soutěžilo šest chlapeckých a šest dívčích družin.

Ráno v osm hodin jsme se shromáždili na Hanáckém náměstí v Kroměříži. Odtud nás odvezl autobus do nedalekých Kostelan na fotbalové hřiště. Tam jsme čekali na zahájení závodu. V deset hodin proběhl zahajovací nástup a nedlouho poté již vyrazily první dvě družiny na svá stanoviště. Stanovišť bylo celkem sedm. Soutěžilo se v těchto dovednostech: vyhledávání informací, zdravověda, vaření, orientace na mapě, odhady, stavba přístřešku, nakládání s odpady a jako bonus jsme si vyzkoušeli horolezectví, samozřejmě s jištěním. Nejvíce času zabralo všem soutěžícím družinám zcela jistě vaření. Bylo to ale také jediné stanoviště, kde se soutěžící mohli ohřát u ohně. Vzhledem k tomu, že během závodu chvílemi i sněžilo, bylo ohřátí u ohně více než příjemné. Po absolvování všech stanovišť se všichni sešli opět na fotbalovém hřišti, kde každý dostal od pořadatelů párek a čaj. Po chvíli čekání proběhlo vyhlášení výsledků.

A jak tedy naše družiny dopadly v závodě, při kterém si museli sáhnout až na dno svých sil. Družina Kondorů získala páté místo. Jestřábi byli čtvrtí. Největším překvapením byla družina Orlů, kteří se umístili na druhém místě a postoupili tak do krajského kola.

Po vyhlášení bylo nutné přesunout se zpět na Hanácké náměstí do Kroměříže. Nicméně řidič autobusu neměl v plánu vpustit do svého uklizeného autobusu početnou skupinu dětí s řádně špinavým oblečením. Proto ještě před nástupem bylo nutné sundat, pokud možno, všechno špinavé oblečení. Vše ale nakonec dopadlo dobře.

Odkaz na fotogalerii: http://skauti.smskm.cz/fotogalerie/svojsikuv-zavod-2019-zakladni-kolo-13-4-2019